KONST / Litografier / Färglitografi 15061029
nr 1506 1029
Joan Miró
(1893-1983), Spanien
Färglitografi, Le lézard aux plumes dór. 1967. Maeght 449. Signerad och numrerad, 2/20. Pegament. Bladets mått: 35x50 cm. Yttermått inklusive ram: 44x58
Utrop:
14.000 kr
Såld:
12.500 kr
måndag 28 november 2022
kl 19:26:15
12.000 kr
- Klassiska
28 nov
Klassiska
Läs mer om Klassiska